Spływy pontonami i kajakami po Popradzie

Kajaki

Wakacje, weekendowy wypad – każdy powód jest dobry, aby odwiedzić Krynicę Zdrój. Ogromna część z nas kojarzy to miejsce jako uzdrowisko cieszące oko walorami przyrodniczymi, pięknymi widokami, ale również z atrakcjami, np. z pijalna wód mineralnych wraz z deptakiem, wieża widokowa w koronach drzew, Jaworzyna Krynicka z koleją gondolową.

Spływy pontonami i kajakami po Popradzie

Odwiedzając to miasto i myśląc o aktywnym wypoczynku nie warto jednak zatrzymywać się jedynie na samej Krynicy. Tuż obok czeka malownicza dolina Popradu – można tam przeżyć niezapomnianą przygodę biorąc udział w spływie pontonami i kajakami po Popradzie. Podróż doliną Popradu po wodzie można rozpocząć m.in. w Muszynie, w Leluchowie, czy też w Żegiestowie w zależności od preferencji, po uprzednim telefonicznym kontakcie. W zależności od warunków pogodowych, stanu wody i wybranej trasy spływ może trwać ok 2,5-5 h.

Oczywiście spływy nie są przeznaczone jedynie dla osób doświadczonych – mogą w nich brać udział praktycznie wszyscy, nawet dzieci. Wybór między pontonem a kajakiem zależy tylko i wyłącznie od preferencji każdego z nas. Spływ pontonem jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, grup znajomych, czy też osób które nie są do końca oswojone z wodą. Natomiast jeśli ktoś szuka bliższego kontaktu z wodą, większej swobody warto zdecydować się na kajak, który jest zdecydowanie bardziej mobilny.

Przed „wycieczką” każdy zostaje zapoznany z zasadami prawidłowego korzystania ze sprzętu i poprawnym zachowaniem będąc już na wodzie. Do spływu potrzebne są więc chęci, odrobina odwagi i sprawność fizyczna, aby wiosłować; pożądana jest też umiejętność pływania.

Uczestnicy spływów otrzymują kamizelki i kaski, które zapewniają bezpieczeństwo. Osobiste rzeczy, które powinno się zabrać to przede wszystkim telefon komórkowy i woda do picia; w słoneczny dzień warto użyć kremu z filtrem. Należy również pamiętać, że przed i w trakcie spływu nie należy spożywać alkoholu.

Znajdziesz nas też w social mediach:
Facebook
Instagram

O nas

Penjonat Kościuszko oferuje komfortowe noclegi w perle polskich uzdrowisk - Krynicy-Zdroju, zwanej również Krynicą Górską. Dogodne położenie w centrum Uzdrowiska, na skraju Parku Zdrojowego, blisko do obiektów sportowych, pubów, dansingów, obiektów uzdrowiskowych.

Polecamy również nasz nowy HOTEL *** ORLIK

Hotel Orlik Krynica-Zdrój

ul. Kościuszki 7, 33-380 Krynica-Zdrój

Hotel ORLIK to kameralny obiekt dla wymagających położony w samym centrum uzdrowiska zaledwie 100 m od Deptaka.

Zapraszamy na www.HotelOrlik.pl!

Copyright © 2023 Pensjonat Kościuszko *** Krynica-Zdrój noclegi.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
rezerwacja