Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

Wieża widokowa Słotwiny

Krynica-Zdrój jest miastem, które przyciąga wielu turystów nie tylko ze względu na walory zdrowotne (jako uzdrowisko), ale również przez wzgląd na atrakcje, których ciągle przybywa. Planując zwiedzanie i aktywny wypoczynek oprócz dobrze znanych punktów, tj. Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, warto zwrócić uwagę na stosunkowo nowy obiekt – a mianowicie na wieżę widokową mającą prawie 50 m wysokości i aż 1030 m długości.

Wieża widokowa w Krynicy – ścieżka w koronach drzew

Ta niezwykła konstrukcja zlokalizowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, dzięki czemu można do niej dotrzeć bez wysiłku kolejką krzesełkową. Natomiast osoby które preferują aktywność fizyczną do wieży doprowadzi ścieżka, którą można pokonać na rowerze, lub po prostu spacerując. Wieża zbudowana jest z robinii akacjowej, co znacząco wpływa na wytrzymałość i solidność wykonania obiektu. Cała konstrukcja z całą pewnością zachwyca, cieszy oko i jest godna podziwu – a to wszystko przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Do wieży widokowej prowadzi łagodne podejście w koronach drzew (stopniowo zwiększające wysokość). Jest to idealne miejsce, aby się zrelaksować i odpocząć od zgiełku miasta. Spacerując można obcować z przyrodą, wsłuchać się w śpiew ptaków, szum lasu, ale przede wszystkim podziwiać piękne i niezapomniane widoki. Na trasie umieszczone są instalacje edukacyjne, które wzbogacają wiedzę pod kątem przyrodniczym oraz pokrótce zapoznają z kulturą i historią regionu.

Wieża widokowa Krynica-Zdrój

Ale to jeszcze nie wszystko! Dodatkowym atutem wieży, z którego cieszą się najbardziej dzieci jest zjeżdżalnia o długości 60 m. Dostarcza ona mnóstwa zabawy i frajdy. Wśród najmłodszych turystów popularnością cieszą się także trójkołowe rowerki PUKY, które z pewnością urozmaicają pobyt dziecka w tym niezwykłym miejscu.

U podnóża wieży widokowej można kupić pamiątki, przekąski, czy coś do picia. Warto również wspomnieć, że jest możliwość zostawiania tam swoich czworonożnych przyjaciół w specjalnie przygotowanych kojcach.

Znajdziesz nas też w social mediach:
Facebook
Instagram

O nas

Penjonat Kościuszko oferuje komfortowe noclegi w perle polskich uzdrowisk - Krynicy-Zdroju, zwanej również Krynicą Górską. Dogodne położenie w centrum Uzdrowiska, na skraju Parku Zdrojowego, blisko do obiektów sportowych, pubów, dansingów, obiektów uzdrowiskowych.

Polecamy również nasz nowy HOTEL *** ORLIK

Hotel Orlik Krynica-Zdrój

ul. Kościuszki 7, 33-380 Krynica-Zdrój

Hotel ORLIK to kameralny obiekt dla wymagających położony w samym centrum uzdrowiska zaledwie 100 m od Deptaka.

Zapraszamy na www.HotelOrlik.pl!

Copyright © 2023 Pensjonat Kościuszko *** Krynica-Zdrój noclegi.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
rezerwacja