Parki linowe w Krynicy

Park linowy

Szukając rozrywki, czy też aktywnego wypoczynku w Krynicy z całą pewnością warto wziąć pod uwagę odwiedzenie parku linowego na szczycie Góry Parkowej (Mamut), lub znajdującego się u podnóża Jaworzyny Krynickiej (Krynicki Park Linowy). Miejsca te zapewniają doskonałą i bezpieczną zabawę. Pokonując trasy i umieszczone na nich przeszkody można przeżyć wspaniałą przygodę na świeżym powietrzu, podczas której towarzyszą niezapomniane emocje.

Park Linowy Mamut jest przeznaczony głównie dla dzieci, składa się z 4 zróżnicowanych tras. Pierwsza z nich (mamucik) jest przeznaczona dla maluszków. Dzięki zabezpieczającym siatkom mogą z niej skorzystać dzieci już od drugiego roku życia. Kolejne trasy (pomarańczowa, zielona i niebieska) różnią się wysokością i przeszkodami – wybór odpowiedniej trasy jest uzależniony od wieku i wzrostu dziecka.

Drugi park linowy jest większy, bardziej zróżnicowany, a tym samym przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – składa się bowiem z 9 tras o różnym stopniu trudności. Oprócz przeszkód, które należy pokonać przemierzając poszczególne trasy na drodze można spotkać dodatkowe atrakcje, np. gokard na linach, czy też możliwość wykonania skoku na pajęczą sieć (na trasie zielonej). Najbardziej wymagająca i trudna trasa extremalna, sięgająca w niektórych miejscach 15 m, jest idealna dla śmiałków, którzy nie mają lęku wysokości i są otwarci na bardziej ekstremalne przeżycia. Pośród wszystkich tras znajdują się również dwie trasy zjazdowe, składają się głównie ze zjazdów tyrolkowych.

Osoby spragnione dużej dawki adrenaliny na terenie Krynickiego Parku linowego dodatkowo mogą oddać skok wahadłowy z wysokości ok 17 m (tzw. Big Swing). Ponadto można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, maluchy mogą spędzić czas na placu zabaw, w piaskownicy czy też skorzystać z trampoliny.

Parki linowe dbają nie tylko o dostarczenie niezapomnianych przeżyć, ale również o bezpieczeństwo podczas tej wspaniałej zabawy. Uczestnicy przechodzą, krótki instruktaż podczas którego uczą się jak w prawidłowy sposób korzystać ze sprzętu asekuracyjnego. Dopiero po przejściu trasy szkoleniowej można zostać dopuszczonym do przebycia właściwej trasy.

Przygoda, świetna zabawa, aktywność, emocje i adrenalina – to właśnie czeka Cię w parkach linowych w Krynicy. Zapraszamy!

Znajdziesz nas też w social mediach:
Facebook
Instagram

O nas

Penjonat Kościuszko oferuje komfortowe noclegi w perle polskich uzdrowisk - Krynicy-Zdroju, zwanej również Krynicą Górską. Dogodne położenie w centrum Uzdrowiska, na skraju Parku Zdrojowego, blisko do obiektów sportowych, pubów, dansingów, obiektów uzdrowiskowych.

Polecamy również nasz nowy HOTEL *** ORLIK

Hotel Orlik Krynica-Zdrój

ul. Kościuszki 7, 33-380 Krynica-Zdrój

Hotel ORLIK to kameralny obiekt dla wymagających położony w samym centrum uzdrowiska zaledwie 100 m od Deptaka.

Zapraszamy na www.HotelOrlik.pl!

Copyright © 2023 Pensjonat Kościuszko *** Krynica-Zdrój noclegi.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
rezerwacja